Loading ....
Przedszkole nr 118 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
Biuletyn Informacji Publicznej
Przedszkola nr 118 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
został stworzony w celu powszechnego
udostępniania informacji publicznej w postaci
elektronicznej
Nowolipie 31A
01-002 Warszawa
tel: (22) 838 49 35, (22) 838 49 35
fax: (22) 838 33 87
e-mail: p118@eduwarszawa.pl

Rekrutacja

 



1. Przedszkole przeprowadza rekrutację w oparciu o zasadę pełnej dostępności.

2. Nabór do przedszkola odbywa się według zasad i w terminie określonym przez organ prowadzący.

3. Nabór dzieci z orzeczeniami lub opiniami do grup integracyjnych odbywa się przez cały rok w zależności od ilości wolnych miejsc. Aby zapisać dziecko z orzeczeniem lub opinią do przedszkola należy skontaktować się z dyrektorem przedszkola. Po wstępnej rozmowie, przeprowadzonej w celu orientacji o stanie dziecka, jego rozwoju, jeżeli pojawia się szansa, że dziecko będzie mogło funkcjonować w grupie integracji, rodzic i dziecko umawiani są na spotkania w przedszkolu. Wtedy dokonuje się obserwacji dziecka w grupie rówieśniczej i wstępnego rozeznania psychologicznego. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z dzielnicy Wola.

4.Dzieci niepełnosprawne muszą posiadać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z  poradni psychologiczno - pedagogicznej. Decyzja dotycząca drogi edukacyjnej dziecka powinna być wsparta przez zespół orzekający, działający przy poradniach psychologiczno-pedagogicznych lub przy poradniach specjalistycznych, właściwych dla miejsca zamieszkania dziecka.

5.Orzeczenie lub opinia o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną jest dla dziecka niepełnosprawnego rozpoczynającego drogę edukacyjną ważnym dokumentem zawierającym wskazania dotyczące dostosowania programu nauczania do potrzeb dziecka, określającym warunki realizacji oraz wskazującym na potrzebę dodatkowych zajęć w zależności od deficytów, np.: logopedycznych, rewalidacyjnych, rehabilitacyjnych.

Zawiera też sugestie, co do formy kształcenia: w szkole ogólnodostępnej, integracyjnej, specjalnej lub do nauczania indywidualnego.

6.Do naszej placówki przyjmowane są:

    dzieci upośledzone w stopniu lekkim i umiarkowanym, nie zagrażające swym zachowaniem, bezpieczeństwu swojemu i innych dzieci,

    dzieci autystyczne

    dzieci z zespołem Downa lub innymi chorobami genetycznymi,

    dzieci z opóźnionym lub nieharmonijnym rozwojem,

    dzieci z zaburzeniami słuchu

    dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym

    dzieci z lub po przebyciu chorób przewlekłych i po operacjach, wymagających indywidualnej opieki.

W związku z barierami architektonicznymi, które znajdują się w budynku przedszkola, nie przyjmowane są dzieci z poważnym upośledzeniem ruchu.

Otrzymane orzeczenie z poradni oraz wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola, w terminie rekrutacji, składa się do Dyrektora przedszkola.

7.Karta zgłoszenia dziecka powinna zawierać szczegółowe informacje o aktualnym stanie zdrowia dziecka.

8.Złożenie podpisanej karty przez rodzica (prawnego opiekuna), jest równoznaczne z zawarciem umowy na świadczenia udzielane przez przedszkole potwierdzeniem zgody na proponowane warunki i zobowiązanie się do ich przestrzegania. Umowa ta obowiązuje przez cały rok szkolny.

9.Terminy i zasady przyjęcia dzieci do przedszkola określa regulamin rekrutacji dzieci do przedszkoli

10.Dzieci do grup integracyjnych i terapeutycznych (kompensacyjno - wyrównawczych) zakwalifikowanych przez psychologa, pedagoga specjalnego i logopedę (ze znacznymi wadami wymowy, z odroczonym obowiązkiem szkolnym, niepełnosprawne lub skierowane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczne lub Poradnię Zdrowia Psychicznego) nie muszą spełniać kryteriów obowiązujących pozostałe dzieci.

11.Jeżeli liczba kart zgłoszeń nie przekracza liczby miejsc w przedszkolu, o przyjęciu dziecka decyduje Dyrektor Przedszkola.

12.Jeżeli liczba zgłoszeń przekracza liczbę miejsc, o przyjęciu decyduje komisja kwalifikacyjna powołana przez Dyrektora Przedszkola.

13.W skład komisji kwalifikacyjnej wchodzi Dyrektor Przedszkola jako przewodniczący, przedstawiciel Rady Pedagogicznej i przedstawiciel Rady Rodziców z grupy najstarszej nie objętej rekrutacją. Członkiem wspomnianej komisji może być również przedstawiciel związków zawodowych i organu prowadzącego.

14. W pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane są:

a) dzieci pięcioletnie,

b) dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących,

c) dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy albo niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów, a także dzieci z rodzin zastępczych,

d) dzieci już uczęszczające do danego przedszkola,

e) dzieci obojga rodziców pracujących,

f) dzieci nauczycieli mają prawo pierwszeństwa przy równych z innymi dziećmi warunkach.

15. Dzieci z opinią mogą być przyjęte do przedszkola po przedłożeniu orzeczenia poradni psychologiczno - pedagogicznej, określającego ich poziom rozwoju psychofizycznego i stan zdrowia, oraz decyzję komisji kwalifikacyjnej.

16 .Listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola są wywieszane do wiadomości rodziców w terminie określonym przez organ prowadzący.

17. Sprawy sporne, skargi i odwołania w pierwszej kolejności rozpatruje przewodniczący komisji. Od decyzji przewodniczącego rodzice mogą odwoływać się do organu prowadzącego.

18. O przyjmowaniu dzieci w ciągu roku szkolnego na ewentualnie zwolnione miejsca decyduje dyrektor przedszkola.

Pokaż informacje o artykule